Du er her:

Bodø bystyre 2015-2019

Bystyret består av følgende 39 folkevalgte politikere, og er det øverste kommunalpolitiske organ i Bodø kommune.

Bildene kan brukes i forbindelse med omtale av Bodø kommune.

 

Ordfører
Ida Maria Pinnerød

Ida Maria Pinnerød (Arbeiderpartiet)
75 55 50 10
ordforer@bodo.kommune.no

Last ned her

 

Varaordfører
Synne Høyforslett Bjørbekk

Synne Høyforsslett Bjørbæk (Rødt)
75 55 51 70
synne.bjorbaek@bodo.kommune.no

Last ned her

 


 

Høyre
Grete Monica Fjærvoll

Grethe Monica Fjærvoll
992 96 930
gmf@bodo.kommune.no

Last ned her
Bilde kommer

Agnete Tjærandsen
479 02 242
agnete2008@gmail.com

Bilde kommer
Jørgen Thommesen Fjørtoft

Jørgen Thommesen Fjørtoft
902 35 563
joergentf@hotmail.com

Last ned her
Tord Henriksen Tord Henriksen
958 60 204
tordhen@online.no
Last ned her
Joakim Sennesvik Joakim Sennesvik
920 43 456
joakimsennesvik@gmail.com
Last ned her
Liv Bente Kristoffersen Liv Bente Kristoffersen
907 26 490
liv.bente.kristoffersen@dnb.no
Last ned her
Espen Andre Rokkan Espen Andre Rokkan
934 97 420
espen@rokkan.as
Last ned her
Diana Kristine Johnsen Diana Kristine Johnsen
915 46 949
diana@licentia.no
Last ned her
Johan Andreas Bakke Johan Andreas Bakke
901 23 203
johan.bakke39@gmail.com
Last ned her
Lars Vestnes Lars Vestnes
404 56 505
lars@lovold.no
Last ned her
Hans Olav Christian Fjærvoll Hans Olav Christian Fjærvoll
453 97 261
hansfja@gmail.com
Last ned her
Ole Christian Erikstad Ole Christian Erikstad
924 10 358
olechr76@gmail.com
Last ned her
Bilde kommer


Jane Kolve Dreyer
415 36 064
jane.kolve.dreyer@gmail.com 
 

Bilde kommer

 


 

Arbeiderpartiet
Ida Maria Pinnerød Ida Maria Pinnerød
755 55 010

ordforer@bodo.kommune.no
Last ned her
Morten Melå Morten Melå
950 36 614
m.mela@online.no
Last ned her
Ann-Kristin Moljord Ann-Kristin Moldjord
481 98 661
ann.kristin.moldjord@fagforbundet.no
Last ned her
Øystein Mathisen Øystein Mathisen
920 64 910
mathisen_@hotmail.com
Last ned her
Geir Knutson Geir Knutson
911 13 732
geir.knutson@online.no
Last ned her
Anne Mari Haugen Anne Mari Haugen
482 83 577
anne.mari.haugen@itet.no
Last ned her
Ali Horori Ali Horori
466 55 007
horori@live.no
Last ned her
Arild Nohr Arild Nohr
957 51 527
arildnohr@hotmail.com
Last ned her
Thor Arne Angelsen Thor Arne Angelsen
918 58 773
thangel@gmail.com
Last ned her
Ahmed Moallim Hassan Ahmed Moallim Hassan
979 76 063
ahmedwazir20@hotmail.com
Last ned her
Maya Sol Sørgård Maya Sol Sørgård
992 94 242
maya.soergaard@hotmail.com
Last ned her
Bilde kommer Sigurd Andreas Myrvoll
930 36 780
sigurdmyrvoll@gmail.com
Bilde kommer

 


 

Rødt
Svein Eilif Olsen Svein Eilif Olsen
906 30 837
skola3004@hotmail.no

 
Last ned her
Synne Høyforsslett Bjørbæk Synne Høyforsslett Bjørbæk
907 49 154
synnehb@gmail.com
Last ned her
Andreas Tymi Andreas Tymi
938 66 892
andreas.tymi@gmail.com
Last ned her
Linda Forsvik Linda Forsvik
408 40 024
lindaforsvik@gmail.com
Last ned her

 


 

Fremskrittspartiet
Allan Ellingsen Allan Ellingsen
957 84 675

allell@nfk.no
Last ned her
Jonny Gulbrandsen Jonny Gulbrandsen
910 08 715
jonny@8000bodo.no
Last ned her
Janne Mari Ellingsen Janne Mari Ellingsen
957 97 599
janne_ellingsen@yahoo.no
Last ned her
Audun Spjell Audun Martin Spjell
915 36 022
audun.spjell@gmail.com
Last ned her

 


 

Sosialistisk Venstreparti
Randolv Gryt Randolv Gryt
913 72 806
randolv.gryt@sbnett.no
Last ned her
Bilde kommer Astrid Tove Olsen
952 79 775
astridtoveolsen@gmail.com
Last ned her

 


 

Kristelig Folkeparti
Bente Haukås Bente Haukås
472 36 697
bente@lofoten.no
Last ned her

 


 

Miljøpartiet De Grønne
Håkon Andreas Møller Håkon Andreas Møller
415 42 786
hakonmoller@gmail.com
Last ned her

 


 

Senterpartiet
Ingrid Lien Ingrid Lien
913 21 819

lien.ingrid@gmail.com
Last ned her

 


 

Venstre
Ida Gudding Johnsen Ida Gudding Johnsen
951 25 771
idajohnsa@gmail.com
Last ned her

 


Varamedlemmer

 

Høyre

Mona Elisabeth Doyle Lillehaug

480 25 461

monalillehaug@gmail.com

Harald Otto Jakobsen

928 96 466

harald.jakobsen@politiet.no

Per Eirik Melgård

907 26 545

pem@bodohavn.no

Grete Bang Ingebrigtsen

957 09 801

grete@stormen.no

Øivind Hansen

402 17 774

oeihan@online.no

Veronica Christiansen

995 55 303

veronica@licentia.no

Lars Røed Hansen

975 95 154

lars.roed.hansen@gmail.com

Elise Berild Vikki

934 56 569

elise.vikki@hotmail.com

Mathias Lauritzen

962 27 444

mathlau1993@gmail.com

Christian Skaar Nydal

922 52 126

christian.nydal@hotmail.no

Ellen Marie Sæthre-Mcguirk

924 56 501

ellen_saethre@yahoo.no

Stian Hiis Bergh

416 21 875

shbergh@gmail.com

Bjørn-Åge Nilsen

951 26 732

bjoernaagenilsen@gmail.com

Bodil Irene Bjørnaali Brattli

906 55 287

bbjbratt@online.no

Eva Leivseth

958 36 708

eva-leiv@online.no

Trine Kristiansen 938 00 464

kristiansen.trine@gmail.com

 

Arbeiderpartiet

Knut Ole Nordlie

412 55 897

knutolenordlie@gmail.com

Cecilie Rosenvinge Lekang

975 99 326

lekang.cecilie@gmail.com

Ingrid Torstensen

481 85 908

ingridtorstensen25@gmail.com

Fredric Martinsen Persson

920 51 056

fredric@riktigspor.no

Jorulf Haugen

992 43 854

jorulfha@gmail.com

Bishnumaya Adhikari

917 23 668

bishnum05@yahoo.com

Alf-Anton Røst

905 11 337

alf.anton.rost@icloud.com

Mathilde Jakobsen

467 46 769

mathildemor@gmail.com

Inga-Lill Sundset

902 12 095

inga-lill.sundset@nfk.no

Jarl-Håkon Olsen

417 89 518

jarl-h-o@live.no

Magnus Holla Sivertsen

901 38 574

mholla@gmail.com

Judith Olafsen

481 49 888

judith.olafsen@posten.no

Arild Ørjar Mentzoni

957 14 719

amentz@online.no

Even Sjøvoll

959 29 945

evensjo@online.no

Lisbeth Herring

   

 

Rødt

Tor Erlend Nordhuus

958 26 650

torepaas@yahoo.no

Astri Dankertsen

909 19 792

astridankertsen@gmail.com

Jostein Greibrokk

920 55 844

jostein.greibrokk@uin.no

Linn Margot Stemland

481 55 275

l_stemland@yahoo.no

Simon Gjerstad

971 91 918

simon.gjerstad@gmail.com

Tore Stemland

900 38 812

t_stemland@yahoo.no

Sebastian Solberg Tymi

417 53 324

sebastian-tymi@hotmail.no

 

Fremskrittspartiet

Kari Holt Storstrand

413 06 958

kari_storstrand@hotmail.com

Eugen Ludvigsen

952 80 294

eugen.ludvigsen@bodo.kommune.no

Robert André Sivertsen

942 42 435

robertandre77@gmail.com

Raymond Andreassen

915 35 663

raymond.lovold@gmail.com

Tommy Wisth

991 53 919

towisth@hotmail.com

Sture Wisth

908 53 096

sturewi@online.no

Kassandra Eleni Bredrup Petsas

984 60 927

kassandrapetsas@hotmail.com

 

Sosialistisk Venstreparti

Øystein Kolstad Kvalø

916 95 829

oystein.kvalo@gmail.com

Odd Willy Hansen

954 18 182

oddwilly@bblnett.no

Marthine Helen Nohr Johansen

948 92 918

marthine.helen@yahoo.com

Steinar Engen

900 95 691

steinar.engen22@gmail.com

Reiulf Pedersen

400 36 711

reiulf@kfuk-kfum.no

 

Kristelig folkeparti

Rolf Arnt Sivertsen

916 81 523

rasive53@gmail.com

Anne Varhaug Nordkil

950 23 658

anne.v.nordkil@hotmail.no

Bernt Aanonsen

958 78 967

baanonse@online.no

Bente Nome Sivertsen

977 99 024

bente.nome.sivertsen@gmail.com

 

Miljøpartiet De Grønne

Sunniva Yngvesdatter Edvardsen

994 35 409

sunnivaedvardsen@gmail.com

Egil Johan Mathisen

951 77 934

egilmathisen@hotmail.com

Elise Pernille Gryt

970 63 763

elisepernille@gmail.com

Joakim Ljønes

909 22 060

joakim.ljones@gmail.com

 

Senterpartiet

Jon Tørset

950 88 707

jon.torset@live.no

Lisa Marie Marshall

957 47 527

lima78@gmail.com

Ola Smeplass

917 91 936

olasmepl@online.no

Eirill Teigstad

405 19 851

eirill@eirilldelonge.com

 

Venstre

Terje Cruickshank

913 91 570

terje.cruickshank@venstre.no

Lars Petter Rekkedal

415 08 135

lars.petter.rekkedal@bodo.kommune.no

Ingrid Agathe Bay-Larsen

412 49 314

iby@nforsk.no

Åshild Opøyen

993 37 666

ashild.opoyen@nfk.no